BELKTRO Meslek Eğitim Merkezi

BURSA ELEKTRONİKÇİLER ODASI İŞLETMELERÜSTÜ ELEKTRONİK EĞİTİM MERKEZİ

 • Full Screen
 • Wide Screen
 • Narrow Screen
 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size

NEDEN EĞİTİM

5362 sayılı Esnaf ve Sanatkarlar Meslek Kuruluşları Kanununda belirtildiği üzere Odalar, Birlikler, Mesleki Federasyonlar ve Konfederasyon üyelerinin ve yanlarında çalışanların işletmelerde alamadığı eksik eğitimleri tamamlamak üzere İşletmelerüstü Eğitim Merkezi kurmak zorundadır. Devamı...

 

KALİTE BELGEMİZ

Bursa Elektronikçiler Odası Meslek Eğitim Merkezi artık ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Sertifikası sahibi oldu.
Oda Genel Merkezimiz ile üyemize ve yanında çalışanlarına hizmet için kurulmuş tüm birimlerimiz "Kalite Yönetim Sistemi Sertifikası" ISO 9001:2008’e sahip oldu ...

Eğitim Programları

Uygulamalı Temel Elektronik Eğitimi

Uygulamalı Temel Elektronik Eğitimi - TELE.2012.01.ts ve TELE.2012.02.ts

Temel Elektronik Eğitimi; Haberleşme Sistemleri, GSM-Cep Telefonu Bakım Onarımı, Endüstriyel Elektronik ve Otomasyon, Kontrol Sistemleri, Mekatronik, Görüntü ve Ses Sistemleri, Kamera ve Elektronik Güvenlik Sistemleri, Oto Elektroniği, Tıp Elektroniği - Biyomedikal gibi konularda çalışacak profesyonellerin alacakları uzmanlık eğitimi öncesinde; pratik elektronik becerisine sahip olmak için katılabilecekleri bir eğitim programıdır.

 

Eğitim sonrasında uzmanlık eğitimi almayı düşünmeyen katılımcılar ise; ilgili firmaların teknik servislerinde ve elektronik devre imalatı konusunda görev yapabilmekteler. 

Tüm dünyada alanında kabul görmüş temel elektronik eğitimi içeriğinin kullanılacağı programa ön kayıt yaptıran adaylar katılabilecektir.

Eğitime katılabilmek için herhangi bir ön şart gerekmemektedir. 

Uygulamalı Temel Elektronik Eğitimi hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız

LCD ve LED TV Teknolojileri Eğitimi

LCD ve LED TV Teknolojileri Eğitimi - LEDTV.2013.01.is

LED, ingilizcede Light Emitting Diode kelimelerinin kısaltılmış halidir ve Işık Yayan Diyot anlamına gelir. LEDler elektrik enerjisini ışığa dönüştüren yarı iletken devre elemanlarıdır ve LED TVlerin yapısında florasan lamba yerine panel aydınlatmada kullanılırlar. LED TV ler bu nedenle LCD TVlere oranla daha ince, fazla ısınmayan ve daha düşük enerji harcayan bir sisteme sahiptir. Parlamanın önlendiği LED TV teknolojisi, 1.000.000:1 ve 2.000.000:1 dinamik kontrast oranıyla yüksek çözünürlükteki yayınlarda oldukça başarılı bir performans sergiler. 2 ve 4 milisaniye gibi oldukça düşük tepkime süresi, çok hızlı görüntülerde bile yüksek seyir zevki, özellikle HD yayınlarda başarılı bir görüntü kalitesi sunar. LED TVler 40 ve 42 inç panellerd 1920x1080 pixel çözünürlük ile yüksek kalitede ve pürüzsüz görüntü imkanı sağlar.

Günümüzün güncel görüntü sistemleri teknolojisi olan LED TV lerin çalışma prensipleri ve bakım onarım prosedürleri hakkındaki eğitim, sektörümüzdeki genel katılıma açık ilk eğitim olama özelliğini taşımaktadır.

Tüm dünyada arıza tanımlama ve onarım alanında kabul görmüş eğitim içeriğinin kullanılacağı LCD ve LED TV Teknolojileri Eğitimi'ne ön kayıt yaptıran ve ön koşulları sağlayan tüm üyelerimiz ücretsiz olarak katılabilecektir.

LCD-LED TV Teknolojileri Eğitimi hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız

Cep Telefonu Tamirciliği Eğitimi

Cep Telefonu Tamirciliği Eğitimi - GSMT.2012.01.os

GSM-Cep telefonu bakım onarım elemanları, günümüzde özellikleri ve çeşitleri hızla artan mobil iletişim cihazlarının bakım ve onarımında görev alan, ileri derecede pratik elektronik becerisine sahip ara elemandır.


GSM-Cep telefonu bakım onarım elemanları, yüzey montaj (SMT) elektronik devrelerinde uzmanlaşmaları ve sahip oldukları pratik elektronik becerisi sayesinde pek çok alanda ilgili firmaların teknik servislerinde ve elektronik devre imalatı konusunda görev yapabilmekteler.

Tüm dünyada arıza tanımlama ve onarım alanında kabul görmüş eğitim içeriğinin kullanılacağı Cep Telefonu Tamirciliği Eğitimi'ne ön kayıt yaptıran ve ön koşulları sağlayan adaylar katılabilecektir.

Eğitime katılabilmek için ön şart olarak; Temel Seviye Elektronik Bilgisi gerektirmektedir.

Cep Telefonu Tamirciliği Eğitimi hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız

Elektronik Güvenlik ve Kamera Sistemleri

Elektronik Güvenlik ve Kamera Sistemleri Eğitimi - EGS.2012.01.os

Günümüzde iş yeri, konut ve kamu alanlarında artan güvenlik ihtiyacına paralel olarak bu konuda kullanılan zayıf akım sistemlerinin önemi de arttırmıştır. Elektronik Güvenlik ve Kamera Sistemleri genel ifadesi, modern hayatın ve şehir yaşamının kaçınılmaz bir sonucu olarak ortaya çıkan güvenlik sorunlarına sunulan en etkili ve risksiz çözümleri içeren zayıf akım sistemlerinin bütün bileşenlerini kapsamaktadır. 


Eğitim, Elektronik Güvenlik ve Kamera sistemlerinin montaj, kurulum ve bakım onarım becerisine sahip olmak isteyen kişilerin katılabilecekleri bir eğitim programıdır.

Eğitim sonrasında katılımcılar ilgili firmaların teknik servislerinde görev yapabilmekteler. 

Tüm dünyada alanında kabul görmüş eğitim içeriğinin kullanılacağı programa ön kayıt yaptıran adaylar katılabilecektir.

Eğitime katılabilmek için ön şart olarak; Temel Seviye Elektronik Bilgisi gerektirmektedir. 

Güvenlik ve Kamera Sistemleri Eğitimi hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız

Temel Seviye PLC Programlama

Temel Seviye PLC Programlama Eğitimi - PLC.2012.01.ts

Programlanabilir Mantık Kontrolcüsü, işletmelerde imalat hatlarının ve makinelerin otomasyonu için kullanılan; switch, sensör, transducer gibi algılayıcılardan aldığı bilgiyi kendine verilen programa göre işleyen ve sonucu iş elemanlarına aktaran mikro işlemci tabanlı bir cihazdır.


PLC uygulamaları ile sıralama, hareket, süreç (process) denetimleri yapılıp, üretime ilişkin çeşitli veriler toplanabilirken; üretim süreçlerinde insan kaynaklı hataların da azaltılması sağlamıştır.

Programlanabilir Mantık Kontrol Programcısı ise makine ve imalat hattında kullanılacak olan yazılımın hazırlanmasında görev alacak ara elemandır. 


Programcı, tasarımcı tarafından belirlenen giriş ve çıkış parametreleri doğrultusunda, giriş ve süreç verilerini işleyerek çıkış ve kontrol parametrelerini oluşturacak yazılımı hazırlar. 


Programcılığın yanı sıra elektronik bilgisi ve el becerisi ile bir üretim hattının ve ya makinenin otomasyon sistemi ile elektrik ve haberleşme tesisatının entegrasyonunda da görev alabilir.

Temel PLC Programlama Eğitimi hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız

Sayfa 1 / 2

 • «
 •  Başlangıç 
 •  Önceki 
 •  1 
 •  2 
 •  Sonraki 
 •  Son 
 • »
You are here: Eğitimlerimiz Eğitim Programları